Do zakończenia OOM 2024 pozostało:
Dni

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024 w piłce ręcznej mają swoich ambasadorów!

Brązowy medalista mistrzostw świata Rafał Gliński oraz wybitna reprezentantka Polski oraz wielokrotna mistrzyni Polski w roli trenera Bożena Karkut zostali ambasadorami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024. Turniej finałowy wśród chłopców odbędzie się w Dzierżoniowie w dniach od 28 kwietnia do 2 maja 2024 roku. W tym samym czasie dziewczęta rywalizować będą w Karpaczu.

W 2024 roku cieszymy się jubileuszową, 30. edycją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tradycje związane z organizacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sięgają 1995 roku. Od tego czasu inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki funkcjonowała pod różnymi nazwami, nieprzerwanie kultywując aktywność fizyczną i ducha rywalizacji wśród młodzieży uprawiającej rozmaite dyscypliny sportowe.

Od pierwszych chwil funkcjonowania OOM wśród zrzeszonych sportów obecna jest piłka ręczna, która dla młodych zawodników stanowi “małe mistrzostwa świata”. Ideę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wraz z przypomnieniem poprzedniej edycji zmagań szerzej opisywaliśmy TUTAJ.

Za nami są już zmagania półfinałowe. W ciągu czterech dni 31 drużyn z całej Polski rozegrało łącznie 43 spotkania, a do turniejów finałowych awansowało po osiem najlepszych zespołów w każdej z kategorii (dziewcząt i chłopców). Tego, jak przebiegały półfinały oraz kto wystąpi w turniejach finałowych, można dowiedzieć się TUTAJ.

W 2024 roku gospodarzem finałowych turniejów piłki ręcznej OOM będzie województwo dolnośląskie. Decydujące spotkania wśród chłopców będą miały miejsce w Dzierżoniowie w dniach od 28 kwietnia do 2 maja 2024 roku. W tym samym czasie dziewczęta rywalizować będą w Karpaczu.

Już teraz poznaliśmy jednak ambasadorów finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej 2024! Zostali nimi Rafał Gliński, wielokrotny reprezentant Polski, brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku, a obecnie trener reprezentacji Polski juniorów młodszych oraz Bożena Karkut, wybitna reprezentantka Polski oraz wieloletnia trenerka zespołu KGHM MKS Zagłębie Lubin, który poprowadziła do seryjnych zwycięstw w ORLEN Superlidze i ORLEN Pucharze Polski kobiet.

Źródło: www.zprp.pl

Rafał Gliński
Skip to content