Do zakończenia OOM 2024 pozostało:
Dni

Boks -Wyróżnienia dla Zuzanny Gołębiewskiej i Bartosza Kurosia

Zuzanna Gołębiewska (54 kg) została wybrana najlepszą zawodniczką, a Bartosz Kuroś (70 kg) – najlepszym zawodnikiem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku.

W niedzielnych walkach finałowych Zuzanna Gołębiewska wygrała z Oliwią Wasiakowską 3:2, a Bartosz Kuros znokautował w 1 rundzie Jakuba Rembarza.

Przed rozpoczęciem finałów, Prezes Polski Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek wręczył statuetki dla Tomasza Pańko, Krzysztofa Sadłonia, Roberta Gortata, zaś Złotymi Odznakami PZB uhonorowani zostali Krzysztof Sadłoń i Robert Gortat. Wszyscy trzej otrzymali srebrne monety okolicznościowe PZB.

W klasyfikacji końcowej OOM – MP Kadetów i Kadetek zwyciężył Wielkopolski OZB przed Zachodniopomorskim OZB i Kujawsko-Pomorskim OZB. Najlepszym klubem został BKS Skorpion Szczecin, wyprzedzając Sporty Walki Gostyń i MKSW Pomorzanin Toruń.

Najlepszym sędzą XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży został Michał Gajda ze Świętokrzyskiego OZB.

Cztery pojedynki finałowe zakończyły się wynikami 3:2, poza wspomnianą walką Zuzanny Gołębiewskiej z Oliwią Wasiakowską, w kategorii 52 kg Igor Stężycki wygrał z Gracjanem Pińkowskim, 66 kg Samuel Kulik z Nikodemem Fiedorowiczem, 66 kg Laura Szydłowska z Oliwią Małyszek i 75 kg Julia Toporowska z Mają Zubrzycką.

Wyniki finałów:

46 kg Mateusz Adamski – Szymon Gryszyn 4:1

48 kg Filip Bochenek – Ksawier Stępniewski 5:0

50 kg Adrian Drewnowski – Gracjan Kołodziej 5:0

52 kg Igor Stężycki – Gracjan Pińkowski 3:2

54 kg Oskar Manka – Jan Stulin 5:0

57 kg Patryk Dudek – Kewin Trukawka 4:1

60 kg Jan Januszewski – Bruno Skrzecz 5:0

63 kg Justyn Szczerba – Jakub Gruszka 4:1

66 kg Samuel Kulik – Nikodem Fiedorowicz 3:2

70 kg Bartosz Kuros – Jakub Rembarz KO 1

75 kg Borys Grabowski – Oskar Oblizajek 5:0

80 kg Borys Płachta – Kajetan Bajzert 4:1

+80 kg Szymon Siwiński – Aleksander Yeremyan RSC-I 3

46 kg Katarzyna Górnisiewicz – Wiktoria Jaruga 4:1

48 kg Gabriela Wawszczyk – Katarzyna Mathias 5:0

50 kg Gabriela Turlińska – Nicole Kalemba 5:0

52 kg Natasza Kosiec – Antonina Hader 4:1

54 kg Zuzanna Gołębiewska – Oliwia Wasiakowska 3:2

57 kg Maria Gorzelanna – Zuzanna Sawicka RSC 2

60 kg Wiktoria Kustosz – Antonina Mikołajczak 5:0

63 kg Hanna Wojtaszek – Nikola Dyndur 5:0

66 kg Laura Szydłowska – Oliwia Małyszek 3:2

70 kg Oliwia Kummer – Andżelika Pawlus 5:0

75 kg Julia Toporowska – Maja Zubrzycka 3:2

80 kg Milena Ataman – Amelia Ozimek wo

+80 kg Julia Kurowska – Patrycja Łuszczyk 5:0

Wszystkie wyniki w zakładce Sporty/boks/wyniki

Skip to content